Wojtek jest chory na nieuleczalną chorobę- mukowiscydozę, która jest chorobą postępującą, niszczącą płuca oraz inne narządy wewnętrzne (patrz: http://www.mukowiscydoza.pl/).

Aby móc normalnie funkcjonować musi przyjmować mnóstwo lekarstw w różnej postaci. Zanim pójdzie do szkoły zaczyna dzień od wypicia syropu, leku wziewnego rozszerzającego oskrzela, inhalacji z soli, drenażu i wziewnego leku sterydowego. Czas tych zabiegów wynosi od około 40 minut do jednej godziny. Po przyjściu ze szkoły /około godziny 14-ej/ kolejny drenaż oskrzeli i inhalacja z Pulmozyme. Za dwie godziny kolejny drenaz, a wieczorem powtórzenie zestawu inhalacji i drenażu z rana.

Przekaż 1% podatku

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

Numer KRS
0000064892

Cel szczegółowy 1%
Gołąb Wojciech leczenie i rehabilitacja

Ponadto do każdego posiłku przyjmuje enzymy /kreon 10000 j. lipancrea 16000/ plus witaminy (E, A).

Dieta Wojtka jest dodatkowo uzupełniana przez wysokokaloryczne odżywki (Nutridrinki, Fantomalt), dzięki którym nie traci potrzebnych mu kilogramów.

Podczas zaostrzeń choroby, których przyczyną jest Pseudomonas Aeruginosa, trudna do zwalczania bakteria, u Wojtka niestety oporna na większość antybiotyków, często wymaga hospitalizacji w ImiD w Warszawie. Walka z tą bakterią trwa co najmniej dwa tygodnie, bywa że o wiele dłużej. Aby zahamować jej rozwój w organiźmie Wojtusia wskazane jest podawanie antybiotyku wziewnie poprzez inhalację przez dłuższy okres czasu.

Bakteria ta wg antybiogramu jest wrażliwa na Colistynę i Tobramycynę. Colistyna powoduje u Wojtka skurcz oskrzeli i jej podawanie nie jest wskazane. Jedynym skutecznym antybiotykiem jest TOBI, który niestety nie jest refundowany przez NFZ a koszt jego zakupu przerasta moje możliwości finansowe /miesięczny koszt leczenia TOBI wynosi około 10 tys. PLN/, a lek ten powinien przyjmować przez co najmniej pół roku.

Leczenie Wojtka nie ogranicza się do łykania przez niego garści lekarstw i robieniu inhalacji. To odpowiednia dieta wysokokaloryczna, sprzęt do inhalacji i drenażu, koszty dojazdu do ośrodków leczniczych i wiele innych.

Aby Wojtek mógł normalnie żyć i funkcjonować, uczyć się, bawić i w ogóle dorosnąć musi stosować się do zaleceń lekarzy, a ja chcę wykorzystać wszystkie możliwości, aby stan jego zdrowia nie pogorszył się dopóki nie zostanie wynaleziony skuteczny sposób na „naprawienie” nieprawidłowego genu, odpowiedzialnego za tę chorobę.

Chociaż staram się jak mogę, czasem koszty leczenia przewyższają moje możliwości finansowe. Proszę więc o wsparcie naszej walki z tą okrutną chorobą. Każdy dzień… tydzień….miesiąc….rok życia Wojtka jest bezcenny…

Dziękuję z góry Wszystkim tym, którzy przyczynią się do naszej prośby…

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą

nr konta:
49 1020 3466 0000 9302 0002 3473
Tytułem: Darowizna na leczenie i rehabilitację Gołąb Wojciech

Numer kierunkowy banku dla wpłat dokonywanych z zagranicy:

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

84 1020 3466 0000 9802 0007 0128